O hrách

Hra je páteří lidského života. Pomocí ní se děti stávají dospělými, přemýšlejí, učí se jazyk a později i práci. Díky hře snadněji pochopíme i složité věci. Poznáváme radost z výhry a ponaučíme se z porážky.

Hry patří k nejstarším mezilidským interakcím. Mnoho těch z dávného starověku se v určité podobě dochovalo dodnes, například senet (Egypt), tlachtli (Aztékové) nebo go (Čína). Například novodobé šachy se postupně vyvinuly z šatrandže, který vymysleli Peršané v 6. století.

V každé civilizaci hry zastávaly zásadní roli. V raném křesťanství pomáhaly deskové hry vysvětlit dětem i negramotným lidem Ježíšovo učení. Důležitost her v Evropě jako první vystihl Ján Ámos Komenský ve své poučce “Škola hrou”.

Na jeho odkaz se snažíme navázat hrami, které vytváříme. Za pokladem loupežníka Divouse zve mladší děti (ve věku 4-8 let) a rodiče do přírody, kde spolu prožijí nezapomenutelné dobrodružství jako v pohádkovém světě. Navíc si společný čas při hledání loupežnického pokladu zpříjemní fyzickými a znalostními úkoly.

Náplavka desková hra přináší známé pražské místo v nových souvislostech. Zábavnou formou učí starší děti (od 8 let) a mladistvé hospodaření s penězi a vnímání hodnoty věcí kolem nás. Náplavka je dobrým průvodcem současnými trendy a úskalími podnikání. Nástrahy číhají na každém kroku a zvítězí osoba, která je překoná lépe než ostatní.

 

 

 

 

 

O NÁPLAVCE

Náplavka desková hra ti přináší známé místo v nových souvislostech. Vyzkoušej, jaké to je otevřít si provozy na břehu Vltavy a uživit se v reálných podmínkách a vzájemné interakci. Poměř svůj um a odhad situace s kamarády, rodinou, kolegy z práce nebo školy.

Během hry se blíže seznámíš s prostředím pražských náplavek a specifiky pohostinsko-zábavního odvětví. Samozřejmostí jsou aktuální motivy jako farmářské trhy, EET nebo odposlechy.

Hru si nejlépe užiješ ve čtyřech. Pokud budete věkově rozmanití, jedině dobře! Nejmladší si osvojí základy hospodaření s penězi a naučí se vnímat hodnotu věcí kolem sebe. Starší se dozvědí víc o současných trendech a úskalích podnikání.

Souhlasíš, že je Náplavka živé místo? Přenes si ji domů a dopřej si nové zážitky za každého počasí.

Přejeme ti hodně zábavy i poučení s deskovkou Náplavka.

Budeme rádi, když se podělíš o své dojmy. Děkujeme a těšíme se!

A pamatuj, že tímto hra rozhodně nekončí!

Balení obsahuje

  • 1 skládací herní plán
  • 37 karet provozů (23), celků (8), kaváren (4) a agentur (2)
  • 40 akčních karet se smajlem
  • 220 bankovek v 7 nominálních hodnotách
  • 23 dřevěných žetonů
  • 4 dřevěné figurky
  • 1 dřevěnou bodovou kostku
  • český návod
  • brožuru o pražských náplavkách v češtině
  • samolepicí štítek na jméno

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení