O hrách

Hra je páteří lidského života. Pomocí ní se děti stávají dospělými, přemýšlejí, učí se jazyk a později i práci. Díky hře snadněji pochopíme i složité věci. Poznáváme radost z výhry a ponaučíme se z porážky.

Hry patří k nejstarším mezilidským interakcím. Mnoho těch z dávného starověku se v určité podobě dochovalo dodnes, například senet (Egypt), tlachtli (Aztékové) nebo go (Čína). Například novodobé šachy se postupně vyvinuly z šatrandže, který vymysleli Peršané v 6. století.

V každé civilizaci hry zastávaly zásadní roli. V raném křesťanství pomáhaly deskové hry vysvětlit dětem i negramotným lidem Ježíšovo učení. Důležitost her v Evropě jako první vystihl Ján Ámos Komenský ve své poučce “Škola hrou”.

Na jeho odkaz se snažíme navázat hrami, které vytváříme. Za pokladem loupežníka Divouse zve mladší děti (ve věku 4-8 let) a rodiče do přírody, kde spolu prožijí nezapomenutelné dobrodružství jako v pohádkovém světě. Navíc si společný čas při hledání loupežnického pokladu zpříjemní fyzickými a znalostními úkoly.

Náplavka desková hra přináší známé pražské místo v nových souvislostech. Zábavnou formou učí starší děti (od 8 let) a mladistvé hospodaření s penězi a vnímání hodnoty věcí kolem nás. Náplavka je dobrým průvodcem současnými trendy a úskalími podnikání. Nástrahy číhají na každém kroku a zvítězí osoba, která je překoná lépe než ostatní.

 

 

 

 

 

O NÁPLAVCE

Náplavka desková hra ti přináší známé místo v nových souvislostech. Vyzkoušej, jaké to je otevřít si provozy na břehu Vltavy a uživit se v reálných podmínkách a vzájemné interakci. Poměř svůj um a odhad situace s kamarády, rodinou, kolegy z práce nebo školy.

Během hry se blíže seznámíš s prostředím pražských náplavek a specifiky pohostinsko-zábavního odvětví. Samozřejmostí jsou aktuální motivy jako farmářské trhy, EET nebo odposlechy.

Hru si nejlépe užiješ ve čtyřech. Pokud budete věkově rozmanití, jedině dobře! Nejmladší si osvojí základy hospodaření s penězi a naučí se vnímat hodnotu věcí kolem sebe. Starší se dozvědí víc o současných trendech a úskalích podnikání.

Souhlasíš, že je Náplavka živé místo? Přenes si ji domů a dopřej si nové zážitky za každého počasí.

Přejeme ti hodně zábavy i poučení s deskovkou Náplavka.

Budeme rádi, když se podělíš o své dojmy. Děkujeme a těšíme se!

A pamatuj, že tímto hra rozhodně nekončí!

Balení obsahuje

  • 1 skládací herní plán
  • 37 karet provozů (23), celků (8), kaváren (4) a agentur (2)
  • 40 akčních karet se smajlem
  • 220 bankovek v 7 nominálních hodnotách
  • 23 dřevěných žetonů
  • 4 dřevěné figurky
  • 1 dřevěnou bodovou kostku
  • český návod
  • brožuru o pražských náplavkách v češtině
  • samolepicí štítek na jméno
Zpět do obchodu